Auto Motors a.s., Ústí nad Labem

Auto Motors a.s., Ústí nad Labem


AUTORIZOVANÝ PRODEJCE A SERVIS VOZŮ ZNAČKY SUZUKI

SUZUKI SWIFT

Pokročilý systém sledování provozu před vozem

Opravdový klid v duši je základním předpokladem pro to, abyste si mohli užít řízení naplno. Právě proto byl Swift doplněn o pokročilé bezpečnostní prvky, z nichž některé se u Suzuki objevují vůbec poprvé. Vedle prvků pasivní bezpečnosti, které chrání posádku v případě nehody je vůz vybaven systémy, které preventivně zasahují v případě rizikových situací.
Pokročilý systém sledování provozu před vozem využívá odrazy milimetrových vln z radaru, aby změřil vzdálenost od vozidel jedoucích vpředu. Jeho smyslem je pomoci řidiči zabránit nehodě nebo alespoň zmírnit její následky. Poprvé u značky Suzuki se navíc objevuje kamera s monokulární optikou a laserový senzor, umístěné pod čelním sklem.* Kamera je vhodná pro střední a velké vzdálenosti, navíc dokáže rozpoznávat chodce, laserový senzor se zase stará o detekci překážek na krátkou vzdálenost a funguje stejně ve dne jako v noci. Díky jejich kombinaci může být Swift vybaven autonomním brzděním, varováním před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, automatickým přepínáním dálkových světel a systémem sledování únavy řidiče.Pokročilý systém sledování provozu před vozem (využívající radar) je na přání za příplatek dostupný pro výbavy COMFORT a PREMIUM**:

 • Autonomní brzdění Radar Brake Support (RBS)


 

Pokročilý systém sledování provozu před vozem (využívající kameru, laserový senzor a radar) je standardem pro výbavu ELEGANCE:

 • Dual Sensor Brake Support (DSBS) – systém nouzového brzdění
 • Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu
 • Systém sledování únavy řidiče
 • Automatické přepínání dálkových světel
 • Adaptivní tempomat

 • * Pokud je vůz současně vybaven radarem a kamerou s laserovým senzorem, slouží radar adaptivnímu tempomatu a kamera s laserovým senzorem autonomnímu brzdění. ** Více informací u Vašeho autorizovaného partnera Suzuki.


  Přednárazový systém s dvěma senzory (DSBS)

  Při jízdě Swift využívá přednárazový systém s dvěma senzory – kameru s monokulární optikou a laserový senzor, které sledují, zda nehrozí srážka s vpředu jedoucím vozem nebo chodcem. Při zjištění rizika systém podle situace reaguje jedním ze tří způsobů.


  Systém nouzového brzdění - Radar Brake Support (RBS)


  (za příplatek dostupný pro výbavy COMFORT a PREMIUM) Při jízdě Swift využívá radaru s milimetrovými vlnami, který sleduje vpředu jedoucí vozidla. Při zjištění rizika systém podle situace reaguje jedním ze čtyř způsobů.


  1. Varování.
  Varuje řidiče, že hrozí nehoda.
  2. Samočinné lehké přibrzdění.
  Varuje řidiče mírným přibrzděním.
  3. Zvýšení brzdné síly.
  Pomáhá řidiči zesílením brzdného účinku.
  4. Automatické brzdění.
  Automaticky brzdí.

  Varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu

  Při jízdě rychlostí alespoň 60 km/h systém porovnává směr jízdy vozu s vypočítanou trajektorií mezi pruhy. V případě odchýlení se od směru jízdy se spustí vizuální varování (zobrazení na displeji, blikající kontrolka) a začne vibrovat volant (standard u vozů vybavených kamerou a laserovým senzorem).

  Systém sledování únavy řidiče

  Při jízdě rychlostí alespoň 60 km/h systém sleduje směr jízdy vozu a varuje řidiče v případě, že „kličkuje“, například z důvodu únavy (standard u vozů vybavených kamerou a laserovým senzorem).


  Asistent dálkových světel

  Při jízdě rychlostí alespoň 40 km/h asistent dálkových světel podle aktuálního provozu automaticky přepíná mezi tlumenými a dálkovými světly (standard u vozů vybavených kamerou a laserovým senzorem).


  Adaptivní tempomat

  Pokud před Swiftem jede jiné vozidlo, adaptivní tempomat pomocí radaru s milimetrovými vlnami sleduje jeho vzdálenost a automaticky zachová jeden ze tří zvolených rozestupů*. Jestliže je pruh volný, systém udržuje rychlost nastavenou řidičem (od 40 km/h do 160 km/h).


  *Vzdálenost mezi vozy záleží na rychlosti jízdy.